Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

 Маги – Екстрасенси Юрій та Олена

 

 

 +38 (073)-163-41-21

+38 (066)-969-04-84

Добавится сообщество

Your Webpage Telegram Viber
Петра і Павла

Петра і Павла

Posted 11 7 23

День Петра і Павла відзначається 12 липня. Свято, присвячене двом апостолам Ісуса Христа, які прийняли мученицьку смерть за свою віру на початку нашої ери. У народі його також називають Петрів день.

12 липня за старим юліанським календарем (або 29 червня за новоюліанським) церква вшановує пам'ять апостолів Петра і Павла. Українці завжди любили і поважали це торжество. У народному календарі свято Петра і Павла мало особливе значення, під нього підлаштовували багато справ. Ми назвали головні українські традиції свята.

Що потрібно зробити в церковне свято Петра і Павла

День Петра і Павла 12 липня в давні часи вважався розпалом літа, коли народ купався в річках, працював в полі і насолоджувався гарною погодою. У селян вже починався сінокіс. До Дня Петра і Павла намагалися зв'язати хоч один сніп сіна, щоб пшениця добре вродила.

12 липня наші предки обов'язково ходили до церкви для богослужіння. При чому для відвідування храму обов'язково красиво одягалися. День Петра і Павла відзначається 12 липня. Свято, присвячене двом апостолам Ісуса Христа, які прийняли мученицьку смерть за свою віру на початку нашої ери. У народі його також називають Петрів день. 12 липня за старим юліанським календарем (або 29 червня за новоюліанським) церква вшановує пам'ять апостолів Петра і Павла. Українці завжди любили і поважали це торжество. У народному календарі свято Петра і Павла мало особливе значення, під нього підлаштовували багато справ. Ми назвали головні українські традиції свята. Що потрібно зробити в церковне свято Петра і Павла День Петра і Павла 12 липня в давні часи вважався розпалом літа, коли народ купався в річках, працював в полі і насолоджувався гарною погодою. У селян вже починався сінокіс. До Дня Петра і Павла намагалися зв'язати хоч один сніп сіна, щоб пшениця добре вродила. 12 липня наші предки обов'язково ходили до церкви для богослужіння. При чому для відвідування храму обов'язково красиво одягалися.  

День Петра і Павла відзначається 12 липня. Свято, присвячене двом апостолам Ісуса Христа, які прийняли мученицьку смерть за свою віру на початку нашої ери. У народі його також називають Петрів день.

12 липня за старим юліанським календарем (або 29 червня за новоюліанським) церква вшановує пам'ять апостолів Петра і Павла. Українці завжди любили і поважали це торжество. У народному календарі свято Петра і Павла мало особливе значення, під нього підлаштовували багато справ. Ми назвали головні українські традиції свята.

Що потрібно зробити в церковне свято Петра і Павла

День Петра і Павла 12 липня в давні часи вважався розпалом літа, коли народ купався в річках, працював в полі і насолоджувався гарною погодою. У селян вже починався сінокіс. До Дня Петра і Павла намагалися зв'язати хоч один сніп сіна, щоб пшениця добре вродила.

12 липня наші предки обов'язково ходили до церкви для богослужіння. При чому для відвідування храму обов'язково красиво одягалися. Після повернення додому накривали багатий стіл і насолоджувалися різноманітністю страв, оскільки це був перший день після посту.

У давні часи вважалося, що Петра і Павла - свято сімей і рибалок. Ось що обов'язково потрібно зробити в цей день:

Провести час з другою половинкою. День апостолів Петра і Павла вважається одним з найкращих в році для любовних справ. А якщо ви давно хотіли узаконити стосунки - немає кращого дня для весілля.

Приготувати мандрики. Мандрики - це традиційні українські частування на це свято, які символізують початок сінокосу і кінець купальського сезону. Це коржики з пісочного тіста з сирно-маковою начинкою. За давньою легендою цю страву носили з собою під час подорожей Петро і Павло, але один з мандриків вкрала зозуля. За це Господь покарав птахів - в липні у них пропадає голос і вони перестають співати.

Зібрати цибулю і часник. Наші предки починали збирати цибулю і часник саме з цього свята. До 12 липня чіпати овочі заборонялося - вважали, що в такому випадку хорошого врожаю не буде. Якщо на вашій ділянці ростуть часник і цибулю - варто зібрати трохи овочів в цю дату.

Піти на риболовлю. Апостол Петро за життя був майстерним рибалкою. Вважається, що він допомагає всім в риболовлі, тому улов 12 липня точно буде хорошим.

Прибритися в домі. Наші предки обов'язково проводили в домі прибирання до дня Петра і Павла. Вірили, що якщо в цей день в будинку буде чисто, то і в родині буде злагода. А перед вечерею на Петра і Павла обов'язково накривали стіл чистою скатертиною.

Нарвати цілющих рослин. Жінки на Петра і Павла збирали цілющі трави і ароматні польові квіти для чаю. Вірили, що всі лікарські рослини до свята стають вдвічі кориснішими.

На зібраних рослинах незаміжні дівчата 12 липня проводили ворожіння. Для цього під подушку клали 12 різних трав і загадували, щоб вночі приснився суджений.

Також на свято вітали з Днем ангела чоловіків з іменами Павло і Петро.

Що не можна робити на Петра і Павла

Як і в будь-яке інше церковне свято, в цей день не можна сваритися, конфліктувати, згадувати старі образи і сварки, пліткувати, брати і давати гроші в борг, а також займатися рукоділлям і важкою фізичною працею.

Також існує забобон, за яким на Петра і Павла не можна їсти ягоди.

Прикмети погоди на Петра і Павла

У давні часи серед українців були популярні такі прикмети на Петра і Павла:

Дощ на Петра і Павла - дуже хороша прикмета, яка віщує хороший урожай. Але якщо дощі до цієї дати йдуть вже тиждень, то в цьому році згниє багато картоплі.

Яка погода 12 липня, такою вона буде ще 40 днів.

Роса з ранку - до сухої погоди найближчим часом.

Якщо продовжує співати соловей, то зима буде ранньою в цьому році.

Якщо зозуля досі кує, то ще можна сіяти огірки.

Який в цей день улов у рибалок, так і буде риба клювати весь рік.

Спека в Петрів день віщує морозне Різдво.

При цьому слід пам'ятати, що погодні умови з давніх часів дуже змінилися, і давні прикмети вже можуть бути не актуальними.

Апостоли Петро і Павло проповідували православ'я, але були мало схожі між собою.
Петро походив з родини простого рибалки і звали його насправді Симоном. Він теж промишляв рибальством, але зустріч з Христом змінила його. Симон став одним з 12 учнів Христа, а вже Ісус назвав його Петром, що в перекладі з грецької означає "камінь". Петро брав участь у багатьох важливих подіях того часу і вважається засновником християнської церкви і першим Папою Римським.
Павло був протилежністю Петра - він походив з багатої родини, мав хорошу освіту і був хорошим оратором. До зустрічі з Христом його звали Савл, і він разом з фарисеями брав участь у гоніннях на християн. Але після знайомства з Ісусом кардинально змінив свої погляди. Савл хрестився, його нарекли Павлом, і він став проповідником християнства.
Петро і Павло не перетиналися в реальному житті, але за свою віру були страчені в один день, тому і згадують їх разом. Пізніше мощі святих перевезли до Риму.
Апостолів Петра і Павла згадують 12 липня за юліанським календарем. За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) шанувати святих будуть 29 червня.

На день Петра і Павла є кілька заборон:

не можна займатися важкою фізичною працею і домашніми справами - це великий гріх в свято;

забороняється брати і давати гроші в борг - до злиднів;

не можна вінчатися - тільки після Петрова дня;

не слід купатися у водоймах.

Також в цей день заборонено пити міцні алкогольні напої - вважається, що все подальше життя можна провести під парканом.

Що можна робити 12 липня

Цього дня можна піти в храм, якщо такої можливості немає, тоді помолитися вдома. Святим Петру і Павлу можна молитися разом і окремо. У них просять про зцілення від хвороб, гарний урожай, фінансове благополуччя. Святий Петро вважається покровителем рибалок, до святого Павла звертаються за допомогою в навчанні.
Можна прочитати молитви наэ про здоров'я, сімейне благополуччя, від порчі.
У день Петра і Павла також прийнято запрошувати близьких у гості. Вважається, чим більше страв у свято на столі, тим успішнішим буде рік. Головною стравою повинна бути риба.


► Наші предки пов’язували це свято з Літнім сонцестоянням, оскільки воно святкувалось 29 червня за старим стилем. 
У давні часи вважали, що в цей день цілющі і очисні властивості має "петровська водиця", тому намагалися скупатися у водоймі. Вірили, що таким чином можна зцілитися від хвороб і позбутися від пристріту. А для величезного везіння і міцного здоров'я в цей день потрібно вмитися з трьох різних джерел (колодязі теж враховуються).
Також в народне свято 12 липня очисним вважали вогонь. На багатті в це свято спалювали зламані речі та одяг хворої людини. Молодь на Петра і Павла стрибала через вогонь і в цілому веселилася, не лягаючи спати до ранку.

Господь борошном, що сходить із самого неба, як Петрові: – ти ж, Павле, богонасичений Христових словес, постарайся і нас до третього неба піднести твоїми безперестанними молитвами про нас до Господа, щоб і ми там прославили з ликами ангельськими і апостольськими дивного у святих своїх Отця всіх і Господа Ісуса Христа, що Його ж послав у світ спасати і наставляти до життя вічного, і єдиносущного Їм Святого Духа. Амінь.

Молитва Петру і Павлу про любов та злагоду 

О, святії апостоли Петре і Павле, не віддаляйтеся духом від нас, грішних рабів Божих (імена), щоб не розлучилися зовсім від любові Божої, але міцним заступленням вашим нас захистіть, щоб помилував Господь всіх нас молитов ваших ради, щоб винищив же рукописання безмірних гріхів наших, і щоб сподобив з усіма святими блаженного Царства і шлюбу Агнця Свого, Йому ж честь і Слава, і подяка і поклоніння навіки віків.

Молитва про мир

Тропар, глас 4

Апостолів первопрестольні і вселенної вчителі, Владику всіх моліть, щоб мир вселенній дарував і душам нашим велику милість.

Петра і Павла