Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

 Маги – Екстрасенси Юрій та Олена

 

 

 +38 (073)-163-41-21

+38 (066)-969-04-84

Добавится сообщество

Your Webpage Telegram Viber
15 лютого - Стрітення Господнє

15 лютого - Стрітення Господнє

Posted 13 2 22

Сретение Господне Сретение Господне

15 лютого - Стрітення Господнє – велике двонадесяте (тобто одне з дванадцяти найважливіших) православне свято, яке символізує не лише зустріч Христа з праведником Симеоном, а й, за народною традицією, ще й зустріч зими навесні. Старослов'янською "стрітіння" - це і є "зустріч". Але є це слово і друге значення – " радість " . Свято це неперехідне - тобто завжди відзначається в один і той же день. За юліанським календарем відзначається Стрітення Господнє 15 лютого. За григоріанським же, а також новоюліанським календарем, що збігається з ним – Стрітення Господнє випадає на 2 лютого.

Крім того, Стрітення Господнє вважається молодіжним торжеством. Цього дня у церкві традиційно відзначають день православної молоді. У деяких парафіях навіть влаштовують справжні бали, де молоді люди знайомляться один з одним.

Православний християнин у день Стрітення Господнього обов'язково йде до храму на літургію. По можливості сповідається та причащається. Особливої ​​посади для цього свята немає. Але якщо 15 лютого випадає на середу чи п'ятницю, то прийнято їсти рибу, а не м'ясо.
Тропар (молитва) свята:
Радуйся, Благодатна Богородице Діво, бо з Тобі зася Сонце Правди – Христос, Бог наш, просвітляй ті, що існують у темряві. Веселись і ти, старче праведний, що приймається в обійми Свободителя душ наших, що дарує нам воскресіння.

Стрітення: історія

На 40-й день після народження Христа праведний Йосип і Діва Марія приходять до Єрусалимського храму, і вони стають не в тому місці, де зазвичай стояли дружини для очищення, а первосвященик пророк Захарія (отець Іоанна Хрестителя) поставив Діву Марію з Немовлям на місці дівчат , що викликало обурення у книжників та фарисеїв. Але Захарія почав пояснювати, що це Діва чиста і непорочна, і якщо Богові завгодно, щоб Діва народила і через Різдво була Дівою, то це звільнення виконується. А ця Діва понад усіх дів! У той час, коли Свята Сімейство перебувала в храмі, ведений Духом Святим у храм заходить старець Симеон, який прожив довгі роки, йому вже було понад 300 років. Подивившись на Діву Марію з Богонемовлям, бачить Благодать Божу, що оточує Їх. З благоговійним страхом і великою радістю бере на руки цього Незвичайного Немовля і вимовляє слова: "Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за дієсловом Твоїм з миром". Ці слова входять у Писання книги Нового Завіту.

Богослови трактують сенс свята Стрітення так: цього дня в особі святого Симеона Старий Завіт зустрічається з Новим — із християнством у вигляді маленького Ісуса. І поступається йому, відходячи у минуле, визнаючи торжество нових постулатів нової віри.

Однак, крім християнських традицій, зі Стрітенням Господнім пов'язана маса народних, язичницьких, обрядів та вірувань, які ми успадкували від предків. Більшість із них були пов'язані з посівним календарем та сільгоспроботами, але існують і прикмети на погоду, і ворожіння на долю, які за традицією проводять на Стрітення

 

Стрітення Господнє: що не можна робити

не можна нудьгувати - це радісне свято, в яке прийнято веселитися,
не можна сваритися (як, втім, і в будь-яке інше християнське свято) – вважається, що лайка цього дня обіцяє великі неприємності,
не варто вирушати в далеку дорогу: за старих часів вірили, що через мінливу погоду можуть виникнути серйозні неприємності. Є навіть прислів'я: "На Стрітення вирушиш у дорогу - скоро додому не повернешся",
забороняється працювати, щоб мирські справи не відволікали від духовного – виняток робиться лише для приготування їжі та догляду за домашніми тваринами.
Також вітається робота, яку потрібно виконати на благо інших людей,
особливо категорично наші предки належали до "водних" промислів: небезпечними вважалися всі дії з водою - під забороною були прання і навіть миття в лазні.
Стрітення: прикмети та повір'я

Якщо небо усіяне зірками, то зима ще не збирається поступатися своїми правами весні і потепління найближчим часом можна не чекати, якщо навпаки – то весна буде дуже ранньою та теплою.
Яка погода на Стрітення, така й весна буде.
На Стрітення зима з весною зустрічаються.
На Стрітення треба добре нагодувати птицю, щоб краще мчала.
На Стрітення яйця не б'ють, шкаралупу не чистять, не варять і не їдять – це до безпліддя та збитків.
На Стрітення не можна молоко з дому виносити, давати, а також продавати.
Можна примиритися на Стрітення. Якщо ви посварилися з кимось, і вас обтяжує образа, постарайтеся зустріти того чоловіка на Стрітення Господнє і привітатися з ним першим.

Народні прикмети та звичаї, пов'язані з грошима

Цього дня заборонено класти гроші на кухонний стіл, інакше рік вам буде бідним. Не рекомендується зберігати гроші на кухні та в кухонних ящиках, інакше ви завжди відчуватимете їх недолік.
А ось втратити гроші на Стрітення – гарна прикмета. Це означає, що в майбутньому на вас чекає здобуття багатства та фінансовий успіх.
На Стрітення не можна позичати гроші і позичати. У першому випадку на вас чекають фінансові труднощі та конфлікти з близькими людьми. Віддаючи свої гроші, ви ризикуєте втратити успіх.
Той, хто цього дня щось візьме без попиту (вкраде) - втратить все, що нажив за все життя.
Якщо 15 лютого ви знайшли на вулиці гроші, не піднімайте їх. У цей день часто переводять порчу на монети і купюри, а той, хто підняв їх, ризикує перейняти негатив на себе.
Давати в борг на Стрітення Господнє категорично заборонено, але якщо у свято вам повернули раніше позичені гроші, значить, скоро на вас чекає хороша грошова винагорода.
Намагайтеся не сваритися з іншими людьми, особливо у православні свята. Якщо 15 лютого ви стали учасником конфлікту на ґрунті грошей, то весь рік ваш фінансове становище буде нестабільним.

Стрітення Господнє: що робити

У цей день неодмінно варто відвідати церкву. При цьому в храмі на честь Стрітення відбувається особливе урочисте богослужіння, а також служить святковий молебень. Якщо не вдається відстояти його, то варто зайти і хоча б поставити свічку і помолитися.

За традицією, під час святкового богослужіння в церкві освячують так звані стрітенські свічки (ще їх називають "громічними"), які потім роздають парафіянам. Такі свічки здатні оберігати будинок від бурі та смерчу, посіви – від граду та буйного вітру, а людину – від удару блискавки, пристріту та хвороб.

 

Такі свічки прийнято запалювати, якщо:

над будинком вирує гроза, поряд почалася пожежа або інший природний катаклізм,

при ускладненнях при пологах, якщо у людини трапився напад епілепсії,

коли людина відходить у інший світ: вважалося, що з цією свічкою покійний зможе спокійніше і простіше залишити світ живих.

Друга важлива традиція на Стрітення – освячення води.

Стрітенську воду з церкви цінували нарівні з водохресною. За найдавнішою традицією, воду не носили святити в храм, а збирали з крапель бурульок, що тануть, або набирали з струмка.

Стрітенську воду використовували у таких випадках:

Кропили для лікування ран і пили від внутрішніх хвороб, від пристріту і відьомських чар, кропили нею воїнів перед боєм і чумаків перед походом, на початку сезону пасічники кропили нею вулики, кропили свої житла для захисту від нечисті.

 

Народні прикмети

У народі цей день вважався днем ​​першої зустрічі весни. Цей день був одним з найбільших свят весни.

У слов'ян свято було відоме під назвою Громниця. Цього дня було прийнято приносити до церкви для висвітлення свічки. Потім під час грози (і, відповідно, грому) їх запалювали, щоб відігнати лихо. Громниці (так називали самі свічки) давали також у руки вмираючим, щоб до нього не змогла підійти нечиста сила. Також у цей день іноді підпалювали одне одному волосся - це вважалося вірним засобом від головного болю.

У Стрітенні особливо дбали про свійську птицю. Наприклад, починали годувати курей вівсом, примовляючи: "Корми курей вівсом — улітку будеш із яйцем". І навпаки: "Якщо птах нап'ється води (тобто не поїсть) - наберуться господарі біди".

 

Громниця – одне із старовинних слов'янських свят, пов'язане з шануванням Вогню, Світла та Грози, святкувалося 1-2 лютого. Язичницьке свято Громниця - відзначається на початку лютого і знаменує час Великого Перелому, коли закінчується панування Зими. Із запровадженням християнства більшість язичницьких свят було злито з християнськими, що й сталося з Громницею. Це стародавнє язичницьке свято в християнській традиції називається Стрітенням Господнім, і відзначається католиками 2 лютого, православними християнами - 15 лютого.

 

Громнечні свічки

До введення християнства на Русі громову свічку язичники запалювали на Перуновому капищі, після хрещення слов'ян Православна християнська церква запалює свічки під час богослужіння у церкві. Освітлену свічку приносили додому та здійснювали обряди. Над головою кожного члена сім'ї малювали вогняні хрести, обходили кожен кут і весь будинок із запаленою свічкою, щоб випалити все лихо, що причаїлося в будинку по кутках, на стінах будинку малювали вогняні хрести, покликані захистити житло. Хлів і двір свій також захищали вогняними хрестами, розламуючи частину свічки на кілька шматків, за кількістю голів худоби, підпалювали їм шматок вовни і краплі воску розкочували по шкурі свійських тварин, вважалося, що цей обряд захистить свійську худобу від хвороб і відмінка.

Громнечні свічки зберігали протягом усього року, запалюючи у дні великих свят, народження дитини або під час хвороби, сподіваючись на одужання. Громниці-свічки вважалися потужним народним магічним засобом, ставили їх у Червоний кут на Осінніх Дідів (21 – 27 жовтня) і Радуницю (Весняні Діди, 1 – 7 травня). Слов'яни вірили, що влітку під час грози запалена на підвіконні свічка збереже будинок від блискавки та пожежі. Віск громничної свічки вважався магічним засобом, його зберігали в червоному куті (куті), носили як оберег, давали як ліки, брали з собою, коли йшли свататися, давали в руки хворому, щоб відігнати хворобу або полегшити його відхід в інший світ. Гучною свічкою обкурювали будинок померлого, щоб душа його заспокоїлася і щоб духи були милосердні до неї. Тяжко хворим дають у руки запалену свічку-громницю, просячи прогнати Своєю очищаючою і цілющою силою вогню духів хвороби. Громову свічку виносили і в полі з початком жнив та сівби, вважали, що вона охороняє межі та оберігає ниви від шкідників, сохне посіви.

Ритуал виправлення карми

Порядок такий: на аркуші паперу слід написати те, що найбільше вас турбує.

Наприклад: проблеми в сім'ї, відсутність заробітків, хвороба, важка робота та бажання її змінити.

Потрібно згорнути листок у трубочку, розрізати на три рівні частини. Потім виготовляються два захисні кола: зовнішній із четвергової солі та внутрішній зі святої води.

Приблизна відстань між лініями кіл - 30-40 см. У центрах отриманих кіл поміщають 4 церковні свічки по сторонах світла, які запалюють до початку обряду.

Перед колом із солі читають «Отче наш», потім переступають через нього, опиняючись перед колом із святої води. Тут читають молитви «Богородице Діво радуйся….» і «Ангелу-Хранителю» і переступають водяне коло. Тепер читається псалом 90-й і по черзі спалюються три частини розрізаного аркуша із записаними проблемами, які потребують виправлення. Поки вони горять, сорок разів вимовляється «Алілуйя».

Наступного дня після проведення ритуалу необхідно піти до церкви та поставити 12 свічок собі за здоров'я. Завершує обряд триденний пост.

 

Обряд на удачу та торгівлю

Перед проведенням обряду попередьте всіх домашніх, що вам не можна розмовляти до світанку. На Стрітення прокиньтеся до сходу сонця. Мовчки наберіть води з джерела чи колодязя (свердловини).

Коли ви повернетеся з відром води, найстарший з домашніх, краще за чоловіка, повинен вас зустріти на порозі, запитати: «Що несеш?».

Ви відповідаєте: "Воду".

Він питає: «Навіщо?».

Ви відповідаєте: "На все добре".

Він: «А чи можна води набрати?».

Ви відповідаєте: "Можна".

Він набирає води у великий кухоль.

Воду перелийте у банку, зберігають протягом року.

Її п'ють за складних життєвих обставин. Можна вмиватися, збризкати товар.

 

На виконання бажання

Ця змова читається опівдні дня Стрітення, біля воріт Храму, повернувшись на Схід, тричі.

«Богородиця з Христом іде, Симеон поклон Ним кладе. Вклонюся біля храмових воріт!

Я, Божа раба (своє повне ім'я), Христу поклонюся немовляті, Богородиці помолюся!

Мати Пресвята Богородиця, прохання моє почуй (говоріть найзаповітніше бажання).

Як зустрічав народ біля воріт Христа, так збудеться те, що я прошу. Амінь!».

 

Обряд ВІДВЕСТИ ВІД СЕБЕ БІДУ

Шматком хліба вранці обтерти вікна в будинку і віддати птахам склевати.

Залишаючи хліб птахам, треба сказати:

«Птах хліб Божий склює,

І крилом усі біди мої відмахне.

В ім'я Отця і Сина і Святого Духа.

Амінь. Амінь. Амін.»

15 лютого - Стрітення Господнє